The Events Calendar - en to ro_RO translation catalogue (599 entries)

en:  Save Changes
ro_RO: Salvare Modificări

en: %s (post ID %d) created.
ro_RO: %s (post ID %d) creat.

en: %s (post ID %d) updated.
ro_RO: %s (post ID %d) actualizat.

en: %s Settings
ro_RO: %s Configurări

en: %s cannot be a duplicate
ro_RO: %s nu poate fi un duplicat

en: %s cannot be the same as %s.
ro_RO: %s nu poate fi la fel ca %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ro_RO: %s trebuie să fie un număr între 0 şi 21.

en: %s must be a number or percentage.
ro_RO: %s trebuie să fie un număr sau un procent.

en: %s must be a phone number.
ro_RO: %s trebuie să fie un număr de telefon.

en: %s must be a positive number.
ro_RO: %s trebuie să fie un număr pozitiv.

en: %s must be a valid absolute URL.
ro_RO: %s trebuie să fie o adresă URL absolută.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ro_RO: %s trebuie să fie un slug valid (numere, litere,liniuţe şi linii de subliniere)

en: %s must consist of 5 numbers.
ro_RO: %s trebuie să conţină 5 numere.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ro_RO: %s trebuie să conţină doar litere, numere, liniuţe, semne de apostrof şi spaţii.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ro_RO: %s trebuie să conţină doar litere, spaţii,semne de apostrof şi liniuţe.

en: %s must contain numbers and letters only
ro_RO: %s trebuie să conţină doar numere şi litere

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ro_RO: %s trebuie să conţină doar numere, litere şi liniuţe

en: %s must have a value that's part of its options.
ro_RO: %s trebuie să aibă o valoare, parte din propriile-i opţiuni.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
ro_RO: %sDocumentație pentru add-on-uri%s pentru toate extensiile oficiale ale Modern Tribe pentru The Events Calendar (inclusiv WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events etc)

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
ro_RO: %sÎntrebări frecvente%s de la cele mai de bază întrebări privind instalarea până la customizări avansate

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
ro_RO: %sFAQ (întrebări frecvente) despre instalare%s de pe pagina noastră de suport - vă puteți face aici o impresie despre ce poate și ce nu poate să facă pluginul. Această secțiune poate fi de ajutor pentru a răspunde oricăror întrebări de bază ce nu au fost acoperite în tutorialele pentru începători.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
ro_RO: %sTutorialele noastre pentru începători%s  sunt destinate celor exact ca tine. Prezentând atât videoclipuri cu instrucțiuni de urmat pas-cu-pas precum și ghiduri scrise însoțite de print-screen-uri, cu scopul de a te aduce de la zero la nivel avansat într-un timp foarte scurt.

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
ro_RO: %sTemplate tags, funcții, filtre%s pentru The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
ro_RO: %sTutoriale%s scrise atât de membri ai echipei noastre, cât și de utilizatori din comunitate, privind interogări particularizate, integrarea cu alte teme și pluginuri etc.

en: &laquo; All Events
ro_RO: &laquo; Toate Evenimentele

en: &laquo; Previous Events
ro_RO: &laquo; Evenimente Anterioare

en: (0 or empty for free tickets)
ro_RO: (0 sau gol pentru bilete gratuite)

en: (Coming Soon!)
ro_RO: (În Curând!)

en: (See all)
ro_RO: (Vedeţi toate)

en: + Google Map
ro_RO: + Harta Google

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
ro_RO: 0 = depărtare; 21 = apropiere.

en: <ol><li><strong>Inserted:</strong> A new item was inserted successfully.</li><li><strong>Updated:</strong> An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.</li><li><strong>Skipped:</strong> A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.</li></ol>
ro_RO: <ol><li><strong>Inserat:</strong> Un nou item a fost inserat cu succes.</li><li><strong>Actualizat:</strong> A fost găsit un item cu același nume sau/și dată de începere. Itemul existent a fost actualizat cu valoarea din fișier.</li><li><strong>Nerealizat:</strong> A fost găsit în fișierul CSV un rând care nu a putut fi importat. Puteți vedea mai jos rândurile nevalide.</li></ol>

en: <p>The following fields are required for a successful import:</p>
ro_RO: <p>Următoarele câmpuri sunt necesare pentru a realiza importarea:</p>

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%s" target="_blank">%s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
ro_RO: <p>Cheia de licenţă pe care aţi primit-o la finalizarea achiziţiei de pe %s vă garanteză accesul la suport şi actualizări, până la expirarea ei. Nu trebuie să introduceţi cheia mai jos pentru funcţionarea modulului, dar este necesară introducerea ei pentru a primi actualizările automate. <strong>Vă puteţi găsi cheile de licenţă pe <a href="%s">%s</a></strong>.</p> <p>Fiecare supliment plătit are propria sa cheie unică de licenţă. În mod simplu, inseraţi cheia în câmpul ei corespunzător de mai jos, apoi acordaţi-i un moment pentru validare. Veţi şti că aţi finalizat, atunci când va apărea o dată de expirare de culoare verde de-a lungul unui mesaj cu "valid".</p> <p>Dacă observaţi un mesaj roşu care vă spune că deţineţi o cheie invalidă, sau eronată, vizitaţi <a href="%s" target="_blank">%s</a> pentru gestionarea instalării sau reînnoirii / actualizării licenţei dvs.</p><p> Nu observaţi nici-o actualizare, dar aşteptaţi una? Din situl dvs. WordPress, navigaţi către <a href="%s">Tablou de Bord> Actualizări</a> şi apăsaţi "Verifică din Nou".</p>

en: <p>The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications. Want to create a new view? Grab a copy of the <a href="%s">Sample Agenda View plugin from Github</a></p>
ro_RO: <p> Configurările de mai jos controlează afişarea calendarului dvs. Dacă lucrurile nu vor arăta bine, încercați să comutați între cele trei opţiuni pentru foaia de stil, sau alegeţi un şablon de pagină din tema dvs.</p> <p>Vor fi situaţii în care nici un şablon nu va fi 100&#37; perfect din primul moment. Verificaţi  <a href="%s">ghidul nostru pentru creatorii de teme</a> pentru instrucţiuni referitoare la modificări personalizate. Doriţi crearea unui nou aspect? Luați o copie a <a href="%s">Exemplului de Modulul de Aspect - Agendă de la Github</a></p>

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
ro_RO: O temă stilizată integral pentru paginile evenimentelor dumneavoastră

en: A widget that displays upcoming events.
ro_RO: Un widget ce afişează evenimentele următoare.

en: Add Event
ro_RO: Adăugare Eveniment

en: Add HTML after event content
ro_RO: Adăugaţi HTML după conţinut eveniment

en: Add HTML before event content
ro_RO: Adăugaţi HTML înaintea conţinutului evenimentului

en: Add New
ro_RO: Adăugare Nou

en: Add New Event
ro_RO: Adăugare Eveniment Nou

en: Add New Event Category
ro_RO: Adăgare Categorie Eveniment Nouă

en: Add New Organizer
ro_RO: Adăugare Organizator Nou

en: Add New Venue
ro_RO: Adăugare Locaţie Nouă

en: Add new ticket
ro_RO: Adăugare bilet nou

en: Additional Functionality
ro_RO: Funcționalitate Suplimentară

en: Address:
ro_RO: Adresa:

en: Advanced Template Settings
ro_RO: Configurări Avansate Şablon

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
ro_RO: După importarea Organizatorilor și Locațiilor, importați Evenimentele:

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
ro_RO: După ce încărcați fișierul, veți putea indica felul în care coloanele din fișierul CSV coincid câmpurilor din The Events Calendar.

en: All %s
ro_RO: Toate %s

en: All Day Event
ro_RO: Eveniment Toată Ziua

en: All Day Event:
ro_RO: Eveniment Toată Ziua:

en: All Event Categories
ro_RO: Toate Categoriile de Eveniment

en: All Events:
ro_RO: Toate Evenimentele:

en: All future events in the series will be changed. Any changes made to other events will be kept.
ro_RO: Toate evenimentele ulterioare din această serie vor fi modificate. Orice modificare făcută altor evenimente va fi menţinută.

en: All future events in the series will be deleted.
ro_RO: Toate evenimentele ulterioare din această serie vor fi şterse.

en: All other future events in the series will not be deleted.
ro_RO: Toate celelalte evenimente ulterioare din această serie nu vor fi şterse.

en: All other future events in the series will remain the same.
ro_RO: Toate celelalte evenimente ulterioare din această serie vor rămâne la fel.

en: Allow more than the default 3 events per day in month view.
ro_RO: Permite mai mult decât cele 3 evenimente implicite pe zi în vizualizarea lună

en: Antigua And Barbuda
ro_RO: Antigua Şi Barbuda

en: Are you developer looking to build your own frontend view? We created an example plugin that demonstrates how to register a new view. You can %sdownload the plugin at GitHub%s to get started.
ro_RO: Sunteți un dezvoltator care dorește să realizeze propriul design? Am creat un plugin de exemplu care demonstrează cum poate fi adăugat un nou stil. puteți %sdescărca pluginul de la GitHub%s pentru a începe.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ro_RO: Vă gândiţi că  "Wow, acest supliment este extraordinar! Ar trebui să mulţumesc Modern Tribe pentru munca lor dificilă." Cele mai mari mulţumiri pe care le putem cere drept recunoştinţă. Adăugaţi o mică legătură, doar de tip text, în subsolul calendarului dvs., care va conduce la proiectul The Events Calendar.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ro_RO: Vă gândiţi că  "Wow, acest supliment este extraordinar! Ar trebui să mulţumesc Modern Tribe pentru munca lor dificilă." Cele mai mari mulţumiri pe care le putem cere drept recunoştinţă. Adăugaţi o mică legătură, doar de tip text, în subsolul calendarului dvs., care va conduce la proiectul The Events Calendar.

en: Attendee List
ro_RO: Listă Participanţi

en: Attendee List for: %s
ro_RO: Listă participanţi pentru: %s

en: Attendees
ro_RO: Participanți

en: Audit Trail:
ro_RO: Pistă de audit:

en: Auditing Information
ro_RO: Informații audit

en: Author:
ro_RO: Autor:

en: Available Organizers
ro_RO: Oragnizatori Disponibili

en: Available Venues
ro_RO: Locaţii Disponibile

en: Average Rating
ro_RO: Media Voturilor

en: Basic Template Settings
ro_RO: Configurări de Bază pentru Şablon

en: Belgium
ro_RO: Belgia

en: Bosnia And Herzegowina
ro_RO: Bosnia Şi Herzegowina

en: Brazil
ro_RO: Brazilia

en: CSV File:
ro_RO: Fișierul CSV:

en: CSV Import
ro_RO: Importare CSV

en: Calendar Month Navigation
ro_RO: Navigare Calendar Lunar

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
ro_RO: Calendar propulsat de %sThe Events Calendar%s

en: Cambodia
ro_RO: Cambodgia

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Chad
ro_RO: Ciad

en: Check in
ro_RO: Rezervare

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
ro_RO: Verificaţi <a href="%s">suplimentele disponibile</a>.

en: Check out the available add-ons
ro_RO: Verificaţi suplimentele disponibile

en: Check this to use the classic header.
ro_RO: Bifaţi pentru a folosi antetul clasic.

en: Check to enable maps for events and venues.
ro_RO: Bifaţi pentru activarea hărţilor pentru evenimente şi locaţii.

en: Checked in:
ro_RO: Rezervate:

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
ro_RO: Alegeţi o pagină de şablon pentru a controla modul de afisare a calendarului dvs. şi a conţinutului său.

en: City:
ro_RO: Oraşul:

en: Click to view a Google Map
ro_RO: Apăsaţi pentru vizualizarea în Harta Google

en: Column Headings
ro_RO: Denumiri coloane

en: Column Mapping: %s
ro_RO: Atribuire coloane: %s

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ro_RO: Validarea comparărilor a eşuat pentru că nu a fost alocată nici-o valoare de comparat, pentru câmpul %s

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ro_RO: Congo, Republica Democrată

en: Cost:
ro_RO: Preţ:

en: Could not save %s.
ro_RO: Nu s-a putut salva %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ro_RO: Lista ţărilor trebuie formatată sub forma unei singure ţări pe linie, cu următorul format:<br>RO, România <br> UK, United Kingdom.

en: Country:
ro_RO: Ţara:

en: Created by:
ro_RO: Creat de:

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ro_RO: Croaţia (Toponim: Hrvatska)

en: Currency Symbol:
ro_RO: Simbol Monetar:

en: Currency symbol follows value
ro_RO: Simbolul Monetar urmează valoarea

en: Custom field deleted.
ro_RO: Câmpul personalizat a fost şters.

en: Custom field updated.
ro_RO: Câmpul personalizat a fost actualizat.

en: Cyprus
ro_RO: Cipru

en: Czech Republic
ro_RO: Cehia

en: Date
ro_RO: Data

en: Date out of range.
ro_RO: Data în afara intervalului permis.

en: Date:
ro_RO: Data:

en: Debug Bar Plugin
ro_RO: Modul Bară Depanare

en: Debug mode
ro_RO: Modul de Depanare

en: Default Events Template
ro_RO: Şablon Implicit Eveniment

en: Default Page Template
ro_RO: Şablon Implicit Pagină

en: Default currency symbol
ro_RO: Simbol monetar implicit

en: Default stylesheet used for events templates
ro_RO: Foaia de Stil implicită folosită pentru şabloanele evenimentelor

en: Default view
ro_RO: Vizualizare implicită

en: Delete
ro_RO: Ştergere

en: Denmark
ro_RO: Danemarca

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Disable the Event Search Bar
ro_RO: Folosiţi Bara de Căutare Evenimente

en: Display
ro_RO: Afişare

en: Display Settings
ro_RO: Configurări de Afişare

en: Do Not Import
ro_RO: Nu importa

en: Dominican Republic
ro_RO: Dominican, Republica

en: Done
ro_RO: Realizat

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
ro_RO: Duplicare Locaţii &amp; Organizatori

en: East Timor
ro_RO: Timorul de Est

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Edit Event
ro_RO: Editare Eveniment

en: Edit Event Category
ro_RO: Editare Catgorie Eveniment

en: Edit Events
ro_RO: Editare Evenimente

en: Edit Organizer
ro_RO: Editare Organizator

en: Edit Venue
ro_RO: Editare Locaţie

en: Edit in %s
ro_RO: Editat in %s

en: Edit ticket
ro_RO: Editare bilet

en: Egypt
ro_RO: Egipt

en: Email Address:
ro_RO: Adresa de Email:

en: Enable Google Maps
ro_RO: Activare Hărţi Google

en: Enable comments on event pages.
ro_RO: Activarea comentarilor pe paginile evenimentelor.

en: Enable event views
ro_RO: Activați vizualizări eveniment

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
ro_RO: Permite ajax live pentru alegerea datei de către utilizatori (Trimiterea de către utilizator nu este obligatorie).

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ro_RO: Activaţi această opţiune pentru a înregistra informaţiile de depanare. Implicit, aceasta va face înregistrarea în jurnalul de erori a serverului dvs. PHP. Dacă doriţi să vedeţi jurnalul de înregistrări în browserul dvs., atunci vă recomandăm instalarea  %sapoi căutaţi fila/tabul "Tribe" în juranlul generat.

en: End Date
ro_RO: Dată Finalizare

en: End Date &amp; Time:
ro_RO: Data Finalizării &amp; Ora:

en: End Date / Time:
ro_RO: Data de Finalizare / Ora:

en: End of day cutoff
ro_RO: Întrerupere pentru sfârşitul zilei

en: End sale:
ro_RO: Finalizare vănzare:

en: End:
ro_RO: Finalizare:

en: Enter a 0 for events that are free or leave blank to hide the field.
ro_RO: Introduceţi 0 pentru evenimentele gratuite sau lăsaţi necompletat pentru a ascunde câmpul.

en: Equatorial Guinea
ro_RO: Guineaa Ecuatorială

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Ethiopia
ro_RO: Etiopia

en: Event
ro_RO: Eveniment

en: Event Add-Ons
ro_RO: Suplimente Eveniment

en: Event Categories
ro_RO: Categorii Eveniment

en: Event Category
ro_RO: Categorie Eveniment

en: Event Cost
ro_RO: Preţ Eveniment

en: Event Description
ro_RO: Descriere eveniment

en: Event Details
ro_RO: Detalii Eveniment

en: Event End Date
ro_RO: Dată Finalizare eveniment

en: Event End Time
ro_RO: Oră finalizare eveniment

en: Event Fields
ro_RO: Câmpuri eveniment

en: Event Location Details
ro_RO: Detalii Localizare Eveniment

en: Event Name
ro_RO: Nume eveniment

en: Event Navigation
ro_RO: Navigare Eveniment

en: Event Options
ro_RO: Opţiuni Eveniment

en: Event Organizer Details
ro_RO: Detalii Organizator Eveniment

en: Event Organizer Name
ro_RO: Nume Organizator

en: Event Phone
ro_RO: Telefon eveniment

en: Event Show Map
ro_RO: Arată harta eveniment

en: Event Show Map Link
ro_RO: Afişare Legătură Hartă Google pentru eveniment

en: Event Start Date
ro_RO: Dată începere eveniment

en: Event Start Time
ro_RO: Ora începere eveniment

en: Event Summary
ro_RO: Sumar Eveniment

en: Event Tags:
ro_RO: Etichete Eveniment:

en: Event Time &amp; Date
ro_RO: Oră Eveniment &amp; Data

en: Event Venue Name
ro_RO: Numele Locaţiei

en: Event Views Navigation
ro_RO: Navigare Vizualizări Eveniment

en: Event Website
ro_RO: Website Eveniment

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
ro_RO: Schiţa evenimentului a fost actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizaţi evenimentul</a>

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
ro_RO: Evenimentul a fost publicat. <a href="%s">Vizualizare eveniment</a>

en: Event restored to revision from %s
ro_RO: Evenimentul a fost restabilit pentru revizuire de la %s

en: Event saved.
ro_RO: Evenimentul a fost salvat.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
ro_RO: Eveniment programat pentru:<strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizaţi evenimentul</a>

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
ro_RO: Evenimentul a fost trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizaţi evenimentul</a>

en: Event updated.
ro_RO: Evenimentul a fost actualizat.

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
ro_RO: Eveniment actualizat. <a href="%s">Vizualizare eveniment</a>

en: Event:
ro_RO: Eveniment:

en: Events
ro_RO: Evenimente

en: Events From
ro_RO: Evenimente Din

en: Events Import (CSV)
ro_RO: Importare evenimente (CSV)

en: Events In
ro_RO: Evenimente În

en: Events List
ro_RO: Listă Evenimente

en: Events List Navigation
ro_RO: Navigare Listă Evenimente

en: Events Settings
ro_RO: Configurări Evenimente

en: Events URL slug
ro_RO: URL slug Evenimente

en: Events at %s
ro_RO: Evenimente la %s

en: Events for %s
ro_RO: Evenimente pentru %s

en: Events template
ro_RO: Şablon Evenimente

en: Events this month
ro_RO: Evenimente în această lună

en: Export
ro_RO: Exportare

en: Failed to import record in row %d.
ro_RO: Nu am reușit importarea în rândul %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
ro_RO: Falkland, Insulele (Malvine)

en: Faroe Islands
ro_RO: Faroe, Insulele

en: Field ID:
ro_RO: ID Câmp:

en: Filter by ticket #, order # or security code
ro_RO: Filtrare după bilet #, comandă # sau cod de securitate

en: Find Events
ro_RO: Descoperiţi Evenimente

en: Find out more
ro_RO: Descoperiţi mai multe

en: Finding & extending your calendar.
ro_RO: Găsirea și extinderea calendarului dvs.

en: Finding your calendar.
ro_RO: Găsirea calendarului dvs.

en: Finland
ro_RO: Finlanda

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
ro_RO: Forumuri: pentru că oricine are nevoie de un prieten

en: France
ro_RO: Franţa

en: France, Metropolitan
ro_RO: Franţa, Metropolitană

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: French Guiana
ro_RO: Franţa, Guiana

en: French Polynesia
ro_RO: Franţa, Polinezia

en: French Southern Territories
ro_RO: Franţa, Teritoriile de Sud

en: Full Styles
ro_RO: Stiluri complete

en: General Settings
ro_RO: Configurări Generale

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Getting Started
ro_RO: Noțiuni de bază

en: Give us 5 stars!
ro_RO: Acordaţi-ne 5 stele!

en: Google Maps default zoom level
ro_RO: Nivel Implicit de Zoom pentru Hărţi Google

en: Greece
ro_RO: Grecia

en: Greenland
ro_RO: Groelanda

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
ro_RO: Aveţi evenimente ce se desfăşoară şi după miezul nopţii? Stabiliţi un timp după încheiera evenimentului evenimentului pentru a evita afișarea evenimentului în ziua următoare.

en: Heard And Mc Donald Islands
ro_RO: Heard Şi Mc Donald, Insulele

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Here is the iCal feed URL for your events:
ro_RO: Aici este adresa URL a feed-ului iCal pentru evenimentele dvs.:

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you kick ass. Thanks so much for installing our labor of love!
ro_RO: Saltu! Suntem  Modern Tribe, si suntem aici să vă ajutăm. Vă mulţumim mult pentru instalarea rezulatului muncii noastre!

en: Hide From Event Listings
ro_RO: Ascundere din Lista de Evenimente

en: Hide the following settings tabs on every site:
ro_RO: Ascundeţi următoarele file de configurare pe toate siturile:

en: Holy See (Vatican City State)
ro_RO: Holy See (Oraşul Stat Vatican)

en: Hungary
ro_RO: Ungaria

en: Iceland
ro_RO: Islanda

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
ro_RO: Dacă aceasta este prima utilizare a The Events Calendar, ați făcut o alegere foarte bună; mai aveți doar puțin până la crearea primului dumneavoastră eveniment. Iată câteva elemente de bază care am observat că sunt de ajutor utilizatorilor noi:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ro_RO: Dacă sunteţi familiarizaţi cu HTML, puteţi adăuga un cod adiţional după şablonul de eveniment. Anumite teme pot necesita acest lucru pentru a ajuta la stilizare sau aspect.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ro_RO: Dacă sunteţi familiarizaţi cu HTML, puteţi adăuga un cod adiţional înaintea şablonului de eveniment. Anumite teme pot necesita acest lucru pentru a ajuta la stilizare sau aspect.

en: If you find that you aren't getting the level of service you've come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %s or tweet %s and tell us why. We'll do what we can to make it right.
ro_RO: Dacă nu considerați că primiți servicii la nivelul așteptat din partea Modern Tribe, trimiteţi-ne un email la %s sau un tweet la %s şi spuneţi-ne de ce. Vom face tot posibilul pentru remediere.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
ro_RO: Dacă sunteți utilizator The Events Calendar și doriți mai mult sprijin, vă rugăm %sachiziționați o licență PRO%s. Verificăm zilnic forumurile PRO și putem oferi sfaturi mai detaliate privind customizarea/integrarea pentru utilizatorii care au achiziționat o licență, spre deosebire de suportul de pe WordPress.org.

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
ro_RO: Dacă evenimentele au Organizatori sau Locații, importați-le întâi pe acestea.

en: Import CSV File
ro_RO: Importare fișier CSV

en: Import Instructions
ro_RO: Instructiunile importării

en: Import Result
ro_RO: Rezultatul importării

en: Import Type:
ro_RO: Tipul importării:

en: Import complete!
ro_RO: Importare completă!

en: Include events in main blog loop
ro_RO: Includerea evenimentelor în nodul principal al blogului

en: Initializing Tribe Events on %s
ro_RO: Iniţializarea Evenimentelor Tribe pe %s

en: Inserted: %d
ro_RO: Introdus: %d

en: Install has 1 or more legacy event!
ro_RO: Instalarea mai are 1 sau mai multe evenimente moştenite!

en: Invalid field type specified
ro_RO: Tipul de câmp este incorect specificat

en: Invalid or incomplete field passed
ro_RO: Câmpul trecut este invalid sau incomplet

en: Iran (Islamic Republic Of)
ro_RO: Iran (Republica Islamică)

en: Iraq
ro_RO: Irak

en: Ireland
ro_RO: Irlanda

en: It appears that you have some old events calendar data that needs to be upgraded. Please be sure to back up your database before initiating the upgrade. This process can not be undone.
ro_RO: Se pare că deţineţi anumite date vechi aferente calendarului de evenimente, ce necesită actualizarea. Vă rugă să asiguraţi că veţi face o copie de rezervă a bazei de date, înaintea iniţializării acestei actualizări. Acest proces de actualizare este IREVERSIBIL.

en: Italy
ro_RO: Italia

en: Japan
ro_RO: Japonia

en: Jordan
ro_RO: Iordania

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ro_RO: Coreea, Republica Democrată Populară

en: Korea, Republic Of
ro_RO: Coreea, Republica

en: Kuwait
ro_RO: Kuweit

en: Lao People's Democratic Republic
ro_RO: Lao, Republica Democrată Populară

en: Last Update
ro_RO: Ultima Actualizare

en: Latest Version:
ro_RO: Ultima Versiune:

en: Latvia
ro_RO: Letonia

en: Lebanon
ro_RO: Liban

en: Libya
ro_RO: Libia

en: Licenses
ro_RO: Licenţe

en: List
ro_RO: Listă

en: Lithuania
ro_RO: Lituania

en: Loading Events
ro_RO: Încărcare Evenimente

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ro_RO: Căutaţi funcționalități suplimentare inclusiv evenimente cu repetare, meta personalizat, evenimente comunitate, vânzări bilete şi mai mult?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
ro_RO: Căutaţi o funcționalitate suplimentară, inclusiv repetări ale evenimnetelor, vânzări de bilete, evenimente trimise public, vizualizări noi şi multe altele?

en: Macau
ro_RO: Macao

en: Maldives
ro_RO: ldives

en: Map Settings
ro_RO: Configurări Hartă

en: Marshall Islands
ro_RO: Marshall, Insulele

en: Martinique
ro_RO: Martinica

en: Merge Duplicates
ro_RO: Combinaţi Duplicatele

en: Mexico
ro_RO: Mexic

en: Micronesia, Federated States Of
ro_RO: Micronesia, Statele Federale

en: Migrate Data!
ro_RO: Migraţi Datele!

en: Miscellaneous Settings
ro_RO: Configurări Diverse

en: Missing required fields in row %d.
ro_RO: Lipsesc câmpuri obligatorii în rândul %d.

en: Moldova, Republic Of
ro_RO: Moldova, Republica

en: Montenegro
ro_RO: Muntenegru

en: Month
ro_RO: Luna

en: Month view events per day
ro_RO: Vizualizare lună evenimente pe zi

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
ro_RO: Stilizare mai detaliată, se încearcă obținerea stilurilor din tema dumneavoastră

en: More...
ro_RO: Mai mult...

en: Morocco
ro_RO: Maroc

en: Mozambique
ro_RO: Mozambic

en: My Organizers
ro_RO: Organizatorii Mei

en: My Venues
ro_RO: Locaţiile Mele

en: Netherlands
ro_RO: Olanda

en: Netherlands Antilles
ro_RO: Olanda, Antilele Olandeze

en: Network
ro_RO: Reţea

en: Network Settings
ro_RO: Configurări Reţea

en: New Caledonia
ro_RO: Noua Caledonie

en: New Event
ro_RO: Eveniment Nou

en: New Event Category Name
ro_RO: Nume Categorie Eveniment Nouă

en: New Organizer
ro_RO: Organizator Nou

en: New Venue
ro_RO: Locaţie Nouă

en: New Zealand
ro_RO: Noua Zeelanda

en: News and Tutorials
ro_RO: Noutăţi şi Tutoriale

en: News from Modern Tribe
ro_RO: Noutăţi de la Modern Tribe

en: Next
ro_RO: Următor

en: Next Events &raquo;
ro_RO: Evenimente Urmatoare &raquo;

en: No
ro_RO: Nu

en: No checkbox options specified
ro_RO: Nu aţi specificat opţiuni pentru caseta de selectare

en: No description has been entered for this event.
ro_RO: Nu a fost introdusă nici-o descriere pentru acest eveniment.

en: No events found
ro_RO: Nici-un eveniment găsit

en: No events found in Trash
ro_RO: Nici-un eveniment găsit în Coşul de Gunoi

en: No importer defined for %s
ro_RO: Nici un importator definit pentru %s

en: No matching events listed under %s. Check out upcoming events for this category or view the full calendar.
ro_RO: Nici un eveniment listat în  %s. Verificaţi evenimentele viitoare, din această categorie sau vizualizaţi întregul calendar.

en: No organizer found
ro_RO: Nici-un organizator găsit

en: No organizers found in Trash
ro_RO: Nici-un organizator găsit în Coşul de Gunoi

en: No previous events
ro_RO: Nu sunt evenimente anterioare

en: No radio options specified
ro_RO: Nu aţi specificat opţiuni pentru butoanele radio

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
ro_RO: Nu există rezultate găsite în sau aproape de <strong>"%s"</strong>.

en: No saved organizer exists.
ro_RO: Nu există organizatori salvaţi.

en: No saved venue exists.
ro_RO: Nu există locaţii salvate.

en: No select options specified
ro_RO: Nu aţi specificat opţiuni pentru selectare

en: No upcoming events listed under %s. Check out upcoming events for this category or view the full calendar.
ro_RO: Nici un eveniment viitor listat în  %s. Verificaţi evenimentele viitoare din această categorie sau vizualizaţi întregul calendar.

en: No venue found
ro_RO: Nici-o locaţie găsită

en: No venues found in Trash
ro_RO: Nici-o locaţie găsită în Coşul de Gunoi

en: Non-existant field validation function passed
ro_RO: Funcția inexistentă de validare a câmpului a trecut

en: None of your settings were saved. Please try again.
ro_RO: Nici-una din configurări nu a fost salvată. Vă rugăm să reîncercaţi.

en: Norfolk Island
ro_RO: Norfolk, Insulele

en: Northern Mariana Islands
ro_RO: Marianei de Nord, Insulele

en: Norway
ro_RO: Norvegia

en: Not getting help?
ro_RO: Nu găsiți ajutor?

en: Number of events to show per page
ro_RO: Numărul de evenimnete afişate pe pagină

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
ro_RO: O coloană din fișierul CSV ar trebui să conțină titlul Evenimentului. O alta ar trebui să conțină data de începere. Toate celelalte câmpuri sunt opționale.

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
ro_RO: O coloană din fișierul CSV ar trebui să aibă numele Organizatorului/Locației. Toate celelalte câmpuri sunt opționale.

en: Only This Event:
ro_RO: Doar Acest Eveniment:

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
ro_RO: Include CSS suficient doar pentru a obține afișări complexe, cum ar fi cele pentru calendar sau săptămână

en: Order #
ro_RO: Comanda #

en: Order Status
ro_RO: Status Comnadă

en: Organizer
ro_RO: Organizator

en: Organizer Email
ro_RO: E-mail Organizator

en: Organizer Information
ro_RO: Informaţii Organizator

en: Organizer Name
ro_RO: Nume Organizator

en: Organizer Name:
ro_RO: Nume Organizator:

en: Organizer Phone
ro_RO: Telefon Organizator

en: Organizer Website
ro_RO: Website organizator

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
ro_RO: Schiţa organizatorului a fost actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizaţi organizatorul</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
ro_RO: Organizatorul a fost publicat. <a href="%s">Vizualizare organizator</a>

en: Organizer restored to revision from %s
ro_RO: Organizator restabilit pentru revizuire de la %s

en: Organizer saved.
ro_RO: Oragnizatorul a fost salvat.

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
ro_RO: Organizator programat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizaţi organizatorul</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
ro_RO: Organizatorul a fost trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizaţi organizatorul</a>

en: Organizer updated.
ro_RO: Organizator actualizat.

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
ro_RO: Oraganizatorul a fost actualizat. <a href="%s">Vizualizaţi organizatorul</a>

en: Organizers
ro_RO: Organizatori

en: Origin:
ro_RO: Origine:

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
ro_RO: Dacă nu, puteți începe direct în meniul Evenimente pentru a adăuga primul eveniment.

en: Papua New Guinea
ro_RO: Papua Noua Guinee

en: Parent Event Category
ro_RO: Categorie Eveniment Părinte

en: Parent Event Category:
ro_RO: Categoria Eveniment Părinte:

en: Past Events
ro_RO: Evenimente Trecute

en: Perform Import
ro_RO: Realizează import

en: Philippines
ro_RO: Filipine

en: Phone:
ro_RO: Telefon:

en: Please choose the fields that best match the columns in your CSV file.
ro_RO: Alegeți câmpurile care se potrivesc cel mai bine coloanelor din fișierul dumneavoastră CSV.

en: Poland
ro_RO: Polonia

en: Portugal
ro_RO: Portugalia

en: Postal Code:
ro_RO: Cod Poştal:

en: Premium Add-Ons
ro_RO: Suplimente Premium

en: Prev
ro_RO: Precedent

en: Price:
ro_RO: Preţ:

en: Print
ro_RO: Tipărire

en: Purchaser
ro_RO: Cumpărător

en: Purchaser email
ro_RO: Email Cumpărător

en: Purchaser name
ro_RO: Nume Cumpărător

en: Questions? <a href="%s">Watch the video</a>.
ro_RO: Întrebări? <a href="%s">Vedeți clipul video</a>.

en: Recurring Event
ro_RO: Eveniment cu Repetare

en: Recurring?
ro_RO: Repetare?

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
ro_RO: Versiuni ale pluginului, pentru a avea o imagine de ansamblu asupra ciclului vieții sale și a vedea când au fost introduse funcționalități / soluții pentru erori.

en: Remove
ro_RO: Îndepărtaţi

en: Requires:
ro_RO: Cerinţe:

en: Right here
ro_RO: Chiar aici

en: Romania
ro_RO: România

en: Russian Federation
ro_RO: Rusia, Federaţia Rusă

en: Saint Kitts And Nevis
ro_RO: Saint Kitts Şi Nevis

en: Saint Vincent And The Grenadines
ro_RO: Saint Vincent Şi Grenadines

en: Sao Tome And Principe
ro_RO: Sao Tome Şi Principe

en: Saudi Arabia
ro_RO: Arabia Saudită

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Search Event Categories
ro_RO: Căutare Categorii Eveniment

en: Search Events
ro_RO: Căutare Eveniment

en: Search Organizers
ro_RO: Căutare Organizatori

en: Search Venues
ro_RO: Căutare Locaţie

en: Security Code
ro_RO: Cod Securitate

en: See an example of the link
ro_RO: Priviţi un exemplu de legătură

en: See who purchased tickets to this event
ro_RO: Vedeţi cine a achiziţionat bilete la acest eveniment

en: Select a Country:
ro_RO: Selectaţi Ţara:

en: Select a State:
ro_RO: Selectaţi Statul:

en: Select a User:
ro_RO: Selectaţi un Utilizator:

en: Select an Image
ro_RO: Selectaţi o imagine

en: Select the appropriate import type.
ro_RO: Selectați tipul de import potrivit

en: Select...
ro_RO: Selectaţi...

en: Sell using:
ro_RO: Vindeţi folosind:

en: Send the attendee list by email
ro_RO: Trimiteţi lista participanţilor prin email

en: Sending...
ro_RO: Trimitere...

en: Set as ticket header
ro_RO: Stabilit ca antet bilet

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
ro_RO: Stabiliţi simbolul monetar implicit pentru costurile evenimentului. Rețineți că acesta influenţează numai evenimentele viitoare, iar modificările făcute nu vor apare retroactiv.

en: Settings
ro_RO: Configurări

en: Settings saved.
ro_RO: Configurările au fost salvate

en: Show Google Map:
ro_RO: Afişare Hartă Google:

en: Show Google Maps Link:
ro_RO: Afişare Legătură Hartă Google:

en: Show The Events Calendar link
ro_RO: Afişare legătură The Events Calendar

en: Show comments
ro_RO: Afişare comentarii

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
ro_RO: Afişarea evenimentelor împreună cu alte articole ale sitului. Dacă această căsuţă va fi bifată, evenimentele vor continua deasemenea pe pagina implicită de evenimente.

en: Show widget only if there are upcoming events:
ro_RO: Afişare widget doar dacă există evenimente următoare:

en: Show:
ro_RO: Afişare:

en: Single event URL slug
ro_RO: URL Slug pentru eveniment unic

en: Skeleton Styles
ro_RO: Stiluri Carcasă

en: Skipped row numbers: %s
ro_RO: Numărul rândurilor nerealizate: %s

en: Skipped: %d
ro_RO: Nerealizat:%d

en: Slovakia (Slovak Republic)
ro_RO: Slovacia (Republica Slovacă)

en: Sold %d
ro_RO: Vândute %d

en: Sold %d of %d
ro_RO: Vândute %d din %d

en: Solomon Islands
ro_RO: Solomon, Insulele

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
ro_RO: Ne pare rău, dar The Events Calendar necesită PHP %s sau superior. Luaţi legătura cu gazda dvs. Web pentru a vă oferi o versiune mai nouă de PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
ro_RO: Ne pare rău, dar The Events Calendar necesită WordPress %s sau superior. Vă rugăm să vă actuializaţi versiunea WordPress

en: South Africa
ro_RO: Africa de Sud

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ro_RO: Georgia de Sud, Insulele Sandwich de Sud

en: Spain
ro_RO: Spania

en: St. Pierre And Miquelon
ro_RO: St. Pierre Şi Miquelon

en: Start Date
ro_RO: Dată Începere

en: Start Date &amp; Time:
ro_RO: Data de Începere &amp; Ora:

en: Start Date / Time:
ro_RO: Data de Începere / Ora:

en: Start sale:
ro_RO: Începere vânzare:

en: Start:
ro_RO: Începere:

en: State or Province:
ro_RO: Statul sau Provincia:

en: Sticky in Calendar View
ro_RO: Fixat în Vizualizare Calendar

en: Support
ro_RO: Suport

en: Support Resources To Help You Kick Ass
ro_RO: Resurse pentru a vă ajuta

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
ro_RO: Svalbard Şi Insulele Jan Mayen

en: Sweden
ro_RO: Suedia

en: Switzerland
ro_RO: Elveţia

en: Syrian Arab Republic
ro_RO: Siria, Republica Arabă Siriană

en: Tags:
ro_RO: Etichete:

en: Tanzania, United Republic Of
ro_RO: Tanzania, Republica Unită

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
ro_RO: Customizările șablonului ar trebui mutate în subdirectorul corect: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
ro_RO: Customizările șablonului ar trebui mutate în subdirectorul corect: tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
ro_RO: Fișierul temporar nu a fost găsit. Nu s-a putut realiza salvarea %s.

en: Thailand
ro_RO: Tailanda

en: The Events Calendar PRO
ro_RO: Events Calendar PRO - Calendar Evenimente PRO

en: The Events Calendar Settings
ro_RO: Configurări The Events Calendar

en: The Events Calendar: Community Events
ro_RO: The Events Calendar: Evenimente Comunitate

en: The Events Calendar: EDD Tickets
ro_RO: The Events Calendar: Bilete EDD

en: The Events Calendar: Eventbrite Tickets
ro_RO: The Events Calendar: Bilete Eventbrite

en: The Events Calendar: Facebook Events
ro_RO: The Events Calendar: Evenimente Facebook

en: The Events Calendar: Filter Bar (coming early 2014)
ro_RO: The Events Calendar: Bara de filtrare (la începutul anului 2014)

en: The Events Calendar: Shopp Tickets
ro_RO: The Events Calendar: Bilete Shopp

en: The Events Calendar: WPEC Tickets
ro_RO: The Events Calendar: Bilete WPEC

en: The Events Calendar: WooCommerce Tickets
ro_RO: The Events Calendar: Bilete WooCommerce

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
ro_RO: Mai sus, ideal ar trebui să fie la plural, şi acesta la singular.<br />Adresa URL pentru evenimentul dvs. unic este: %s

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
ro_RO: Simbolul monetar precedă de obicei valoarea. Activarea acestei opțiuni poziționează simbolul după valoare.

en: The file went away. Please try again.
ro_RO: Fișierul a dispărut. Vă rugăm să reîncercaţi.

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sWant to pair an older version%s?
ro_RO: Următoarele module sunt neactualizate şi depăşite: <b>%s</b>. Toate suplimentele conţin dependinţe de The Events Calendar, şi nu vor funcţiona corespunzător decât dacă sunt asociate versiunii corecte. %sDoriţi asocierea cu o versiune mai veche%s?

en: The import statistics above have the following meaning:
ro_RO: Statisticile importării au următorul înțeles:

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
ro_RO: Dimensiunea maximă a imaginii în email, va fi de 580px lăţime şi orice înălţime, şi va fi redimensionata pentru mobile. Dacă doriţi suportul pentru "retina" folosiţi o imagine cu lăţimea de 1160px.

en: The request was sent insecurely.
ro_RO: Cererea a fost trimisă nesigur.

en: The request wasn't sent from this tab.
ro_RO: Cererea nu a fost trimisă din această filă.

en: The slug used for building the events URL.
ro_RO: Slug-ul folosit pentru construirea adreselor URL ale evenimentelor

en: There are no fields setup for this tab yet.
ro_RO: Nu există încă câmpuri configurate pentru această filă.

en: There are no upcoming events at this time.
ro_RO: Nu există momentan evenimente următoare.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
ro_RO: Nici-un rezultat nu a fost găsit pentru <strong>"%s"</strong> în această lună. Încercaţi să căutaţi în luna următoare.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong>.
ro_RO: Nu au fost găsite rezultate pentru <strong>"%s"</strong>.

en: There were no results found.
ro_RO: Nu au fost găsite rezultate.

en: This event has passed.
ro_RO: Acest eveniment a trecut.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
ro_RO: Evenimentul a fost creat folosind Community Events. Confirmaţi că doriți să vindeţi bilete pentru aceasta?

en: This file has column names in the first row
ro_RO: Acest fișier are denumiri de coloană în primul rând

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
ro_RO: Aici este locul în care toate configurările globale de reţea ale Calendarului de Evenimente Modern Tribe, pot fi modificate.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
ro_RO: Această opțiune este dezactivată atunci când  "Dezactivează bara de căutare evenimente" este bifat în setări.

en: Ticket #
ro_RO: Bilet #

en: Ticket Description:
ro_RO: Descriere Bilet:

en: Ticket Name:
ro_RO: Nume Bilet:

en: Ticket Sales
ro_RO: Vânzări Bilete

en: Ticket Type
ro_RO: Tip Bilet

en: Ticket header image
ro_RO: Imagine Antet Bilet

en: Ticket type
ro_RO: Tip Bilet

en: Tickets
ro_RO: Bilete

en: Tickets sold:
ro_RO: Bilete vândute:

en: Time:
ro_RO: Timp:

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: To import organizers or venues:
ro_RO: Pentru a importa organizatori sau locații:

en: Today
ro_RO: Azi

en: Tribe Event Add-Ons
ro_RO: Suplimente Tribe Event

en: Tribe Events Styles
ro_RO: Stiluri Tribe Events

en: Trinidad And Tobago
ro_RO: Trinidad Şi Tobago

en: Turkey
ro_RO: Turcia

en: Turks And Caicos Islands
ro_RO: Turks Şi Caicos, Insulele

en: Ukraine
ro_RO: Ucraina

en: Undo Check in
ro_RO: Anulare Rezervare

en: United Arab Emirates
ro_RO: Emiratele Arabe Unite

en: United States
ro_RO: Statele Unite

en: Unnamed Organizer
ro_RO: Organizator Nedenumit

en: Unnamed Venue
ro_RO: Locaţie Nedenumită

en: Upcoming Events
ro_RO: Evenimente Următoare

en: Update Event Category
ro_RO: Actualizare Categorie Eveniment

en: Updated: %d
ro_RO: Actualizat: %d

en: Upgrade from The Events Calendar
ro_RO: Actualizare de la The Events Calendar

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
ro_RO: Încărcați un fișier CSV cu un item pe fiecare linie. Prima linie poate conține denumiri de coloane (bifați căsuța de mai jos).

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>conversion tool</a>.
ro_RO: Încărcați un fișier CSV corect formatat, codat UTF-8. Nu sunteți sigur dacă acesta este codat UTF-8? Asigurați-vă că ați specificat codarea caracterelor la salvarea fișierului, sau treceți-l printr-un <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>program de conversie</a>.

en: Upload image for the ticket header
ro_RO: Încărcaţi o imagine pentru antetul biletului

en: Use Javascript to control date filtering
ro_RO: Folosiţi Javascript pentru a controla filtrarea datei

en: Use New Organizer
ro_RO: Utilizaţi Organizator Nou

en: Use New Venue
ro_RO: UtilizaţiLocaţie Nouă

en: Use Saved Organizer:
ro_RO: Utilizaţi Organizator Salvat:

en: Use Saved Venue:
ro_RO: Utilizaţi Locaţie Salvată:

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
ro_RO: Utilizatorii versiunii gratuite The Events Calendar vor publica întrebările lor pe pagina pluginului de pe %sforumul de suport Wordpress.org%s.  Vom identifica și rezolva cu plăcere erorile raportate pe WordPress.org, dar citiți înainte %stopicul expectanțe privind suportul%s înainte de a posta pentru a înțelege limitările.

en: Venue
ro_RO: Locaţie

en: Venue Addres 2
ro_RO: Adresa 2 a locației

en: Venue Address
ro_RO: Adresa locației

en: Venue City
ro_RO: Orașul locației

en: Venue Country
ro_RO: Țara

en: Venue Information
ro_RO: Informaţii Locaţie

en: Venue Name
ro_RO: Numele Locaţiei

en: Venue Name:
ro_RO: Numele Locaţiei:

en: Venue Phone
ro_RO: Telefonul Locaţiei:

en: Venue State/Province
ro_RO: Statul sau Provincia locației

en: Venue Zip
ro_RO: Codul poștal al locației

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
ro_RO: Schiţa locaţiei a fost actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizaţi locaţia</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
ro_RO: Locaţia a fost publicată. <a href="%s">Vizualizaţi locaţia</a>

en: Venue restored to revision from %s
ro_RO: Locaţia a fost restabilită pentru revizuire de la %s

en: Venue saved.
ro_RO: Locaţie salvată.

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
ro_RO: Locaţie programată pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizaţi locaţia</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
ro_RO: Locaţie trimisă. <a target="_blank" href="%s">Previzualizaţi locaţia</a>

en: Venue updated.
ro_RO: Locaţie actualizată.

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
ro_RO: Locaţia a fost actualizată. <a href="%s">Vizualizaţi locaţia</a>

en: Venue:
ro_RO: Locul Desfăşurării:

en: Venues
ro_RO: Locaţii

en: Version
ro_RO: Versiune

en: Viet Nam
ro_RO: Vietnam

en: View
ro_RO: Vizualizare

en: View &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Vizualizare &#8220;%s&#8221;

en: View All Add-Ons
ro_RO: Vizualizaţi Toate Suplimentele

en: View All Events
ro_RO: Vizualizaţi Toate Evenimentele

en: View All Events in Category
ro_RO: Vezi toate evenimentele din categorie

en: View As
ro_RO: Vizualizaţi Ca

en: View Calendar
ro_RO: Vizualizare Calendar

en: View Event
ro_RO: Afişare Eveniment

en: View Organizer
ro_RO: Vizualizare Organizator

en: View Venue
ro_RO: Vizualizare Locaţie

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
ro_RO: Pe tot parcursul săptămânii verificăm forumul WordPress.org pentru a verifica erorile apărute. Dacă raportați un bug autentic, vom consemna acest lucru și vom găsi o rezolvare într-o versiune ulterioară. Din păcate, nu putem oferi sfaturi privind customizarea sau asistență privind integrarea cu alte teme sau pluginuri.

en: We hope our plugin is helping you out.
ro_RO: Sperăm că suplimentul nostru vă este de ajutor.

en: We were unable to process your request. Please try again.
ro_RO: Nu am putut procesa cererea dumneavoastră. Vă rugăm încercați din nou.

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
ro_RO: Avem și o pagină de %sVocea Utilizatorului Modern Tribe%s unde urmărim tot timpul ideile de noi funcții ce vin din partea voastră. Dacă după ce v-ați jucat puțin cu pluginul și ați evaluat resursele de mai sus găsiți o funcționalitate care nu este prezentă dar credeți că ar trebui, dați-ne de veste. Votați cererile existente pentru noi funcții sau adăugați propriile sugestii, ajutându-ne astfel să modelăm viitorul produselor noastre astfel încât toată comunitatea să beneficieze de ele.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
ro_RO: Am refăcut de la bază pagina noastră de suport pentru a ne putea ajuta mai eficient utilizatorii. Pe %sPagina de suport%s puteți găsi o grămadă de resurse, inclusiv:

en: Welcome to Events 2.0! This is a HUGE upgrade from 1.6.5. Please make sure you have backed up before proceeding any further. You can easily <a href="%s">revert to an old version</a> if you want to backup first. This upgrade includes two major steps, <a href="%s">migrating data</a> &amp; updating your templates as necessary. There have been significant changes to the template tags and functions. Check out our <a href="%s">walk-through on the upgrade</a> before proceeding and check out the FAQ &amp; Knowledge base from the <a href="%s">support page</a>. If you're new to The Events Calendar, you may want to review our <a href="%s">new user primer</a>.<br/><br/> You have events that need to be migrated.  Please visit the bottom of the <a href="%s">settings page</a> to perform the migration.
ro_RO: Bine ați venit la Evenimente 2.0! Acesta este un upgrade SEMNIFICATIV de la 1.6.5. Asigurați-vă că ați realizat un backup înainte de a merge mai departe. Puteți cu ușurință <a href="%s">reveni la o versiune veche </a> dacă doriți să faceți întâi un backup. Acest upgrade presupune doi pași importanți, <a href="%s">migrarea datelor </a> &amp; actualizând temele în funcție de caz. Au fost efectuate schimbări semnificative la tagurile de template și funcții. Verificați  <a href="%s">sfaturile pas-cu-pas pentru upgrade </a> înainte de a merge mai departe și verificați întrebările frecvente &amp; și baza de date cu răspunsuri de pe <a href="%s">pagina noastră de suport</a>. Dacă sunteți un utilizator nou, recomandăm să citiți <a href="%s">tutorialele pentru începători</a>.<br/><br/> Aveți evenimente care trebuie să fie migrate. Verificați partea de jos a <a href="%s">paginii de setări</a> pentru a realiza migrarea.

en: Welcome to The Events Calendar! Your events calendar can be found at %s. To change the events slug, visit %sEvents -> Settings%s.
ro_RO: Bun venit la The Events Calendar! Calendarul dvs. de evenimente poate fi găsit la %s. Pentru a schimba slug-ul evenimentelor, vizitaţi %sEvenimente -> Configurări%s.

en: Western Sahara
ro_RO: Sahara de Vest

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
ro_RO: Când va avea loc vânzarea biletelor? Dacă nu stabiliţi o data de început/finalizare, biletele vor fi disponibile, de acum până la finalizarea evenimentului.

en: Where's my calendar?
ro_RO: Unde este calendarul meu?

en: Wordpress.org Plugin Page
ro_RO: Pagina de Modul Wordpress.org

en: Would you like to change only this instance of the event, or all future events in this series?
ro_RO: Doriţi modificarea doar în cazul acestui eveniment, sau pentru toate evenimentele ulterioare din aceasta serie?

en: Would you like to delete only this instance of the event, or all future events in this series?
ro_RO: Doriţi ştergerea doar pentru cazul acestui eveniment, sau pentru toate evenimentele ulterioare din această serie?

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
ro_RO: Uneori documentația scrisă își atinge limitele și aveți nevoie de ajutor particularizat de la o persoană. Aici intră în joc %sforumurile de suport%s.

en: YYYY-MM-DD
ro_RO: AAAA-LL-ZZ

en: Yes
ro_RO: Da

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
ro_RO: <strong>Nu</strong> puteţi folosi acelaşi slug ca mai sus. Cel de sus, ideal ar trebui să fie la plural, iar acesta la singular.<br /> Adresa URL pentru un singur eveniment este de tipul: %s

en: You are up to date!
ro_RO: Aveţi versiunea actualizată!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
ro_RO: Puteţi folosi Opţiunile de Ecran pentru a selecta coloanele pe care vreţi să le vedeţi. Selecţia funcţionează în tabelul de mai jos, în email, pentru tipărire sau pentru exportarea în CSV.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
ro_RO: Nu puteţi edita slug-ul pentru pagina evenimentelor, deoarece nu aveţi activate pretty permalinks. URL-ul curent pentru pagina evenimentelor este <a href="%s">%s</a>. Pentru a edita slug-ul aici, <a href="%soptions-permalink.php">activare pretty permalinks</a>.

en: You don't have permission to do that.
ro_RO: Nu aveţi permisiunea pentru aceasta.

en: You have changed the recurrence rules of this event.  Saving the event will update all future events.  If you did not mean to change all events, then please refresh the page.
ro_RO: Aţi modificat regulile de recurenţă a acestui eveniment. Salvând evenimentul, se vor actualiza toate evenimentele ulterioare. Dacă nu aţi dorit modificarea tuturor evenimentelor, atunci vă rugăm să reâncărcaţi această pagină.

en: You may want to consider <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">obfuscating</a> any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
ro_RO: Ar fi bine să luați în calcul <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">ascunderea </a> oricărei adrese de e-mail publicată pe site-ul dumneavoastră pentru a evita folosirea acesteia de către spammeri

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
ro_RO: Puteţi găsi duplicate ale locaţiilor şi ale organizatorilor, la actualizarea The Events Calendar din versiunile anterioare 3.0. Apăsaţi acest buton pentru a combina locaţiile şi organizatorii identici.

en: You must select at least one view.
ro_RO: Trebuie să selectaţi cel puţin o vizualizare.

en: You need to select a user or type a valid email address
ro_RO: Trebuie să selectaţi un utilizator sau să tastaţi o adresă validă de email

en: You need to upgrade!
ro_RO: Trebuie să actualizaţi!

en: You successfully migrated (%d) entries.
ro_RO: Aţi migrat cu succes (%d) înregistrări.

en: You've requested a non-existent tab.
ro_RO: Aţi solicitat o filă inexistentă.

en: Your current Events URL is %s
ro_RO: Adresa curentă URL a Evenimentelor dvs. este %s

en: Your current events URL is: %s
ro_RO: Adresa URL curentă a evenimentelor dvs. este: %s

en: Your form had the following errors:
ro_RO: Formularul dvs. a avut următoarele erori:

en: Your ticket has been deleted.
ro_RO: Biletul dvs. a fost şters.

en: Your ticket has been saved.
ro_RO: Biletul dvs. a fost salvat.

en: Your tickets
ro_RO: Biletele dvs.

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
ro_RO: Versiunea dvs. The Events Calendar nu este la-zi cu unul din suplimentele dvs. aferente The Events Calendar. Vă rugăm %sactualizaţi acum.%s

en: attendees
ro_RO: participanţi

en: category
ro_RO: categorie

en: month
ro_RO: luna

en: or
ro_RO: sau

en: past
ro_RO: trecut

en: tag
ro_RO: etichetă

en: upcoming
ro_RO: următoare

en: venue
ro_RO: locaţie
